נטורופתיה

 

 

נטורופתיה -היא שיטת טיפול טבעית המיועדת לספק לגוף את התנאים האופטימליים לרפא את עצמו באמצעות כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים בו.

בגישה הנטורופתית מתייחסים לאדם בצורה הוליסטית תוך טיפול בגורמים הפיזיולוגים, הרגשיים, הנפשיים והסביבתיים, המשפיעים על בריאותו.

הנטורופתיה מייחסת חשיבות גדולה לקשר שבין הגוף לנפש ובהשפעה שלהם האחד על השני.

הטיפול מותאם באופן אישי ונקבע לפי האדם ולא לפי הסימפטומים מהם הוא סובל.

טיפול נטורופאתי כולל אבחון ראשוני מעמיק כדי לקבוע את הבעיה מקורותיה , ומטרות הטיפול.

לאחר האבחון והגדרת המטרה תיבנה תוכנית טיפול אישית.

הטיפול יעשה על ידי שימוש בכלים שונים מתחום הרפואה המשלימה. פסיכותרפיה בשילוב טיפול אנרגטי,דיקור בכף היד-

סו ג'וק. רפלקסולוגיה, וצמחי מרפא . על מנת לשפר את אורח החיים,ולהקנות הרגלים בריאים יותר,שיקדמו ויאיצו את תהליך הריפוי הטבעי.

 

צמחי מרפא -מדוע כדאי להשתמש בצמחים?

מה ההבדל בין שימוש בצמחי מרפא לבין נטילת תרופה?.בכל צמח מצויים חומרים פעילים רבים הפועלים יחדיו, בצורה שונה, מאשר שימוש בחומר פעיל אחד בתרופה.

בצמח יש אוסף חמרים וקשרים ביניהם שעדיין לא התגלו במלואם ושאינם ניתנים לחיקוי תעשיתי, אשר מאזנים אחד את השני, כך שבשימוש נכון נמנעות תופעות הלואי.

צמחי המרפא מטפלים בבעיות רבות ומגוונות. גם במצבים נפשיים ופיזיים ומחלות כרוניות. בעיות לב וכלי דם: לחץ דם, שומנים בדם. בעיות הורמונליות, אי סדירות במחזור,בלוטת תריס,מיגרנות, כאבי ראש, מתח ,דלקות , תמיכה במערכת החיסונית בילדים ומבוגרים ומניעת מחלות וירליות ובקטריאליות.

 

מנסים לרזות ולא מצליחים? 

מנסים לרזות אבל לא מצליחים? אתם לא לבד. אחד משני מרזים יחווה תופעה שהתגלתה ונחקרת ביתר שאת בשנים האחרונות ונקראת "תנגודת הירידה במשקל".

מדובר בתופעה שעיקרה, שהדיאטה והירידה בצריכת הקלוריות, "גורמים" לגוף "להתנגד" להרזיה באמצעות חיסכון בשריפת הקלוריות באופן לא פרופורציונלי וללא קשר למידת החסך הקלורי

האם דיאטה מאוזנת תמנע את תופעת תנגודת הירידה במשקל ?

לא. גם הפחתה "קלה" בצריכה הקלורית עשויה להתבטא בתנגודת הירידה במשקל. כלומר, גם אם נרזה לאט בדיאטה מאוזנת להפליא, מסיבות גנטיות, אחד משני מרזים יחווה פגיעה מטבולית.

אז מה עושים?

לפעמים יש לגופנו התנגדות למזונות שונים . הגורמים לתופעות כגון אלרגיה  או. בעיות עיכול.

 

אבחון אנרגטי ותשאול יכוון אתכם לתזונה שתתן לכם כוחות להרזיה ובניית הגוף בצורה הכי מתאימה לגופכם

רפואה משלימה - נטורופתיה,תזונה​

דר' יעל גורסטן קליניקה לרפואה משלימה

0524-783509

ygersten14@gmail.com​